Minden nő megérdemli, hogy gyönyörű fehérneműben pompázhasson. Persze, a megfelelő melltartót nehéz megtalálni, és ez sokszor kiemelten igaz a plus size darabok esetén. A teltebb alkatra tervezett melltartók ugyanis rendkívül specifikus paramétereknek kell, hogy megfeleljenek, hiszen több „támogatást” kell nyújtaniuk, mint egy csilli-villi, szakértelmet nélkülöző darab.
De aggodalomra semmi ok, a stílusos, gyönyörű darabokról nekünk sem kell lemondani! Lássuk hát, hogyan találhatjuk meg az ideális típusokat plus size alkatra!
A pontos méret kritikus szempont
A plus size alkatú nők gyakran nagy nyomást éreznek arra, hogy nagyobb méretű darabokat válasszanak, mint ami a méretük egyébként. Bár ezt annak érdekében teszik, hogy elrejtsék a vélt tökéletlenségeiket, sokszor az ellenkező hatást érik el vele, hiszen ahelyett, hogy ezeket rejtenék el, sokkal inkább rejtik el az előnyös fizikai tulajdonságaikat.
Ráadásul amikor a nők a melltartóval kapcsolatos hát- vagy vállfájdalmakra panaszkodnak, az sokszor a szükségesnél nagyobb méret miatt van: a melltartó ugyanis nem szorítja elég erőteljesen a kebleket a mellkashoz, így „görnyedésre” készteti viselőjét – ez pedig végső soron hátfájdalmakat eredményez.
Az egyik jele annak, ha mellek túl nehezek az adott melltartóhoz, hogy a melltartó hátsó része felemelkedik a háton. Éppen ezért egy szélesebb oldalpánttal készített, méretünkkel megegyező típus jó döntés lehet.
Az elsődleges tartást NEM a pántok biztosítják
Bár sokan a pántoktól remélik a megváltást, ez gyakran csalódáshoz vezet. Az elsődleges tartást ugyanis NEM a pántoknak, hanem a melltartó oldalsó és vízszintes pántjának kell biztosítania – tehát annak a résznek, amely a számozásnál a mellkas körméretet jelöli. Ha a pántok túlzottan belemélyednek a válladba, akkor lehetséges, hogy egy nagyobb kosárméretű (betű jelölés), de kisebb körméretű (szám jelölés) típussal kell próbálkoznod (a méretezésről ITT olvashatsz részletesen).
A vastag pántok persze ettől függetlenül nélkülözhetetlenek a plus size alkat esetén, hiszen ezek lényegével jobban képesek tehermentesíteni a vállat, mint a vékonyabb pántú társaik. A többsoros kapocs szintén kiemelten fontos, ha szeretnénk, hogy biztos legyen a rögzítés, és a súly nagyobb területen tudjon eloszlani.
Maximális támogatás és kényelem
A maximális támogatásról nem csak a pántok, a vállpántok vagy a kapocs gondoskodhat. Az ideális kosártípus kiválasztása épp annyira fontos lehet: egy minőségi, előformázott szivacskosár ráadásul nem csak az elsőosztályú kényelemről gondoskodik, de a varrás hiánya miatt a ruha alatti láthatatlanságról is – amennyiben nem egy csipkecsodáról van szó. Egy puha, kellemes tapintású mikro anyag egész napos komfortot nyújt a viselőjének, mialatt a szép mellformáról is gondoskodik.
A teltebb alkatnál (és a nyári melegben úgy egyébként) még nagyobb hangsúlyt kaphat az anyag, hiszen a nem kívánt, de annál természetesebb izzadás próbára teheti az ember türelmét – és persze fehérneműjét is. Érdemes tehát egy professzionális légáteresztő típust választanunk, ha a maximális komfort a cél.
Találd meg a márkád
Nem minden márka lesz a „te márkád”, ahogyan nem minden melltartó sem lesz a „te melltartód” – hiába passzol a méret. A kiváló minőség természetesen kritikus szempont itt is, hiszen ezek a darabok fogják csak kiállni igazán az idő próbáját. Kísérletezz, próbálj ki új típusokat és méreteket, és ne feledd, ha nem megfelelő az adott méret vagy szabás, még mindig visszaküldheted a rendelésed vagy visszaviheted az üzletbe!
2. A mellkas körmérete
Ez a terület közvetlenül a mell alatt helyezkedik el, és ez az adat az, amely a melltartó esetén megadja a „számos” méretet (pl. 85/B esetén a 85 a centiméterben mért körméretet jelöli).
A mellkas körméretét a mell alatt kell mérni, vízszintesen – ez lesz ugyanis az a terület, ahol a melltartód alátámasztja majd a melleidet. Ehhez a mérőszalagot óvatosan vezesd át a kezek alatt, elöl pedig fogd össze szorosan (de ne mélyeszd bele túlzottan a bőrödbe). Ha megvan a centiméteres adat, akkor máris megvan a számos méreted is, illetve a további számításokhoz szükséges adat.
1. A mellbőség mérete
A mellbőség mérete pontosan a mellcsúcsnál mérendő, a mellbimbó vonalán. A mérőszalagot ehhez érdemes viszonylag lazán tartani, és nem belemélyeszteni a melleinkbe, hiszen ezzel csalóka eredményt kaphatunk. Fontos még arra is figyelni, hogy a mérőszalag a hátunkon is a mellbimbóval azonos vonalban legyen, hiszen így biztosíthatjuk csak, hogy a valós körméretet kapjuk meg.